Recenze Saeco

• kompaktní rozměry
  • snadná údržba
  • jednoduché čištění mléčné trysky
  • neskutečně chuť kávových nápojů
  • možnost osobního nastavení
  • nenašla jsem

Kafíčko jak od Itala. Tento kávovar kompaktních rozměrů se vejde do každé kuchyně. A to co umí, to vás fakt dostane. Ať si vzpomenete na jakýkoli druh kávy třeba i s mlékem, tak ten vám během chvilky připraví vždy na 100 procent. A hlavně ta neskutečně výborná chuť. Naprostou samozřejmostí je snadná údržba i čištění hadičky na mléko. Mohu doručit s opravdu čistým svědomím.

Přidáno: 2. října 2021

• ovládání a údržbu zvládne opravdu každý
  • možnost personifikace nastavení oblíbené kávy
  • kompaktní rozměry
  • celá řada chytrých funkcí
  • jednoduchá výroba mléčných nápojů

Přístroj je vhodný pro každého, kdo potřebuje do domácnosti kvalitní kávovar kompaktních rozměrů. Jednoduché ovládání a údržba je samozřejmostí. Každý si může vyladit kávu dle vlastní chuti i nálady. Kvalitní keramický mlýnek dokonale namele kávu podle chuti. Až jednou ochutnáte kávu z tohoto přístroje, nebudete chtít jinou.

Saeco GranAroma SM 6582/30

Saeco GranAroma SM 6582/30

Martin Veverka Martin Veverka

• Velká nabídka káv (od espressa po flat White) 16 druhů
  • Samostatná nádoba na mléko, vejde se lednice a přívodní hadička se automaticky proplachne po použití
  • Vyšší cena

Kompaktní poloprofesionální kávovar, s jednoduchou obsluhou a údržbou. Moderní provedení vč. dotykové obrazovky. Produkuje výbornou kávu s možností širokého osobního nastavení (Síla kávy, objem, teplota, hustota pěny aj.).
Idealní pro milovníky kávy a menší třeba pracovní kolektiv.

• snadné ovládání
  • jednoduchá údržba
  • pravá chuť kávy
  • každý si najde svůj oblíbený nápoj

Do tohoto kávovaru jsem se zamilovala hned po prvním ochutnání kávových nápojů s mléčnou pěnou, které mám moc ráda a tento kávovar je fakt umí! Poctivé cappuccino a latte macchiato jako z kavárny. A samozřejmě neskutečně jednoduché ovládání i údržba. Takže fakt doporučuji.

• jednoduchá obsluha
  • rychlá příprava kávy
  • jedinečná chuť
  • snadná příprava mléčných nápojů
  • intuitivní ovládání
  • žádnou jsem zatím nenašel

Už od prvního uvaření kávy jsem z toho přístroje opravdu nadšen. Zaujala mě jednoduchá obsluha, intuitivní ovládání, velmi rychlá příprava kávy a naprosto jedinečná a unikátní chuť připravených nápojů jako z italské kavárny. Doporučuji tento přístroj všem milovníkům kvalitní kávy.

Přidáno: 1. října 2021

• Design. Na tom fakt záleží. Rychlost - káva dříve než počítač. Možnost volby síly mletí, snadné čištění. Čistá příprava kávy s mlékem.
  • Není nic.

Skvělý design. Kompaktní a dobře se vejde skoro kamkoli. Příprava nápoje je extrémně rychlá. Můžu si nastavit jemnost namletí. Jak hrubá tak i jemná mi vyhovuje, ale záleží na individuální chuti. Panel má dobře uspořádaná doteková tlačítka. Protože je výběr nastavitelný ekvalizérem, tak je množství kombinací obrovské: volba síly kávy, množství, teploty a tak dále podle typu nápoje. Do profilu se uloží za každý nápoj jeho nastavení. Tak například ve žlutém profilu můžu mít (a mám) svoje kapučino i svůj ranní probouzeč – silné a malé presíčko. Doporučuji absolutně všem. I těm, co už něco měli, I ostatním. Manuál se obvykle nezmiňuje, ale jeho síla je, mimo jiné, v podrobném popisu co, jak a kdy se má čistit, což je pro mne jako ženu velmi podstatné.

Přidáno: 30. září 2021

• Vynikající rychlost přípravy, intuitivní ovládání, vynikající kvalita nápoje, snadná údržba, čistota při přípravě mléčných nápojů.

Kávovar nemám dlouho, ale v počtu vypitých nápojů se myslím tenhle přístroj Saeco GranAroma SM6580/10 může rovnat s dlouhodobými uživateli. Jsem totiž neformálním vedoucím skupiny, která kávovar používá. Protože nás je víc, důležitá je rychlost přípravy: ta je excelentní. Druhá věc je ovládání: jsme všichni matematici, a tak by nás to nemuselo trápit. Ale jsme také často rozptýleni. A proto extrémně oceňujeme přirozenost rozmístění tlačítek a přehlednost displeje. Další získaná zkušenost je, že káva je vynikající i při používání standardních směsí (ale všechny z nich byly hodně vypražené). Údržba je strašně snadná. Kolik zbývá vody je vidět a tác na proplachování je veliký, takže měníme jednou denně, po ranní a odpolední kávě. Naše kávy jsou rituál, protože matematici jsou opravdu stroje na přeměnu kávy na tvrzení a algoritmy, jak praví klasický bonmot. Přestože nás je šest, a často máme i hosty, stačí nám zavedené profily, které zaznamenají současnou volbu, nastavenou ekvalizérem, a přepíší jí minulou volbu. Ráno pijeme kávu s mlékem. Podstatná věc je, že přidání mléka spočívá jen v postavení krabice nebo nádoby s mlékem vedle kávovaru a zastrčení hadičky s nerezovým koncem do mléka. Po skončení se vyčistí samo. Tohle fakt neznám.
Z kávovaru máme ohromnou radost. Počítám s tím, že ho budeme používat, i když přijdou studenti nebo návštěvy. Doporučuji nejen všem malým kolektivům, ale i jednotlivcům.

• snadné ovládání
  • různé možnosti hrubosti namletí
  • chutná káva
  • na nic jsem zatím nepřišel

Mám rád různorodost. Na minulém kávovaru jsem měl jen tři možnosti. Byl na kapsle. Tam ale hlavní problém není cena kapslí, ale to, že mi někdy dlouho ležely a pak káva nebyla taková, jaká by mohla být. Ne, nekritizuji jiný koncept, ale čerstvě namleté je čerstvě namleté. Experimentoval jsem s různou jemností mletí. Tady je celkem dvanáct různých druhů. Chtěl jsem původně projet všechny, ale selhal jsem. Tolik kofeinu nesnesu. Taky asi nemám tak jemný jazyk. Tak jsem vyzkoušel pět různých hrubostí. A fakt jsou ty kávy různé. Ta nejjemnější mi chutnala po ránu. Večer spíš výrazně hrubší. Hrozně se mi líbí, že můžu poznávat a zkoušet. Latte je taky vynikající, ale to mám rád spíš po ránu. Obecně je tohle nové Saeco snadno ovladatelné, brzo se dají naučit možnosti, ale plně je vyzkoušet bude dlouho trvat.

Přidáno: 29. září 2021

• Silný partner za kávovarem. Snadnost obsluhy. Kapučino a latte bez nepořádku - berou si mléko rovnou z krabice. Ovládání a la mobil.
  • Nic podstatného. Z nepodstatného: trvalo mi, než jsem nastudoval ty obrázky. Hlavně na propojení s nádobou na mléko.

Zkusím nevynechat nic z podstatného v recenzi přístroje Saeco GranAroma, značky SM6580/10. Základní informace je, že přístroj patří do kolektivu Philips a očekávám jasnou podporu, kdyby se něco stalo. To je první důvod výběru. Druhý z nich, že jsem chtěl dotekový. Třetí, že jsem dal na doporučení svých italských kamarádů. 1) Velmi snadná obsluha. Snadno jsem se to taky naučil. 2) Nápoje s mlékem bez nepořádku kolem. Tohle je z mého pohledu jedna z nejdůležitějších věcí. 3) Čerstvá káva, která se může namlít více způsoby. To mě fascinuje, ale vnímám hlavně, že pořád chutná jinak. 4) Mnoho možností ukládaných jako profily na konci mého výběru. 5) Tlačítka na dotek, tak jako je mám na mobilu. 6) Rychlost přípravy. Než mi naběhne po ránu počítač, mám kafe. Tohle je strašně důležité, protože pijeme kafe společně v kolektivu. Osobně si myslím, že si řada kolegů něco podobného pořídí, až jim to budu nějakou dobu servírovat. 7) Čištění je jednoduché a nádobka na odkapávání má velkou kapacitu. Znám kávovar od jiného výrobce a proto je moje výpověď silná. Ten jiný funguje spolehlivě, ale není plně automatický. Tento má nejenom víc tlačítek, ale všechna jsou smysluplná. Nemusím pořád nastavovat, ale jen jedu svůj profil. Doporučuji těm, co chtějí pít kvalitu a moc se neučit ovládání. To se učí samo.

• Skvělý design. Rychlá káva. Plná automatika s dobrým a logickým ovládáním
  • Není nic

Hodnocení je jasné. Líbí se mi design, kvalita kávy, snadnost obsluhy. A taky to, že nezanechá špínu. Voní to, asi ten kávovar mele tak, že umí zachovat vůni. Taky se tak jmenuje: Saeco GranAroma SM6580/10. Jsem rád, že má dotykový display. Zajímavé je, jak pro různé druhy kafe se může nastavit pokaždé něco jiného. No, a to co chci, to se mi jednoduše uloží. Říkají tomu profil (ano, je to plně v češtině) a má různou barvu, takže ho vidím i bez brýli. My matematici jedeme na kafe. A tohle je kvalitní, voňavé a pro mě i silné. Mám rád smrťáky. Ale jen po obědě, protože jinak by na mě šlo spaní. Naproti máme dobrou restauraci a pak musí být silné kafe. Jo, konečně si můžeme dělat něco, co je lepší než spousta profi strojů. Dalo by se říci, že to nejde. Jenže, když je káva z kvalitní pražírny a právě dovezená, tak to jde. Výborný vzhled stroje. Vejde se do místnosti tak, že kolem můžeme sedět, když máme pravidelné ranní i odpolední kafe. No ale teď už začíná semestr, takže ne vždy budeme kompletní. Absolutně doporučuji. Především těm, co mají rádi kafe po celý den a přes celý den různé. Jiné ráno, jiné v poledne.

Přidáno: 29. září 2021

• vynikající káva, nastavení profilů, moderní dotykové spínače

Konečně kapučino jednoduše tak, že si ho můžu dát každé ráno. Vezmu krabici mléka, strčím tam šlauch a spustím svoje nastavení. Šlauch se mi vymyje a já pak někdy dám mléko do ledničky. Zažil jsem levné přístroje, které při nabublání zašpinily celé okolí. No a dál: vynikající káva, jednoduché nastavení různých profilů, moderní dotykové spínače. Nemám slov. Jasně, kdybych se zajímal dřív, možná bych něco z toho nalezl u jiných výrobců. Tady je ale vše. Mám rád i různé chuťové profily, i latte s větším množstvím mléka, i silnou kávu po ránu. Kolegyně Lucka to chválí. No a moje přítelkyně si cucla taky a moji recenzi potvrzuje. Milovníci kávy, běžte do toho.

Přidáno: 28. září 2021

• Káva podle nálady jedním knoflíkem. Vždy vynikající. Možnost chuťových profilů i pro hosty. Ideální velikost. Dá se umístit v kanceláři a vejde se a nic nezašpiní.
  • Nenašel jsem nic.

Vynikající kafe. Oceňuji tu různorodost. K profilům, které se mi samy uloží tady mám ještě chuťové profily Delicato, Intenso a Forte. Vyzkoušel jsem všechny, ale nejvíc mi chutnají ty silné kávy. U mě byl vždycky problém dát silnou a zároveň velkou kávu. A já jsem filtroval a nebo si dával rozpustnou. Konec s tím. Silná a velká káva se nastaví okamžitě. Všem říkám: nebojte se, že se to bude špatně ovládat a že se to nenaučíte. Když jsem se to naučil já. Kávové profily jsou pro různé nápoje různé, ale nastavil jsem je v podstatě okamžitě.

Přidáno: 28. září 2021

• Vynikající design. Možnost individuálního nastavení v mnoha kombinacích. Třeba na Vánoce si tam dám jiné ... Dobře napění nápoje s mlékem.
  • Návod by se mi líbil trochu obšírnější. To je ale naprosto malé hnidopyšská námitka.

Začnu designem. Dalo by se říci, že je to nepodstatná věc, ale není to pravda. Všechna ovládací tlačítka jsou logická a po ruce. Kafe je vynikající. Zatím jsem vyzkoušela dva druhy. První z nich standardně koupený v sámošce. Druhý z pražírny. Kávovar to umí s oběma. Kávový ekvalizér se snadno ovládá. Můžu si tak namixovat mnoho chutí a všechny jsou po ruce v profilech, kam se automaticky uloží. Kávovar výborně pracuje s mlékem. Po ránu si dávám smrťák, ale po obědě mám ráda mléko. Vynikající nabublání. Mlýnek jsem zkoušela na hrubo a najemno. Na hrubo mi připadá lepší, ale oboje dává vynikající kafe. Zajímavé je, že práci z podobně tvrdé vody takhle dobré kafe není. Jsem ráda, že jsem si tohle Saeco GramAroma koupila. Vynikající aroma.

Přidáno: 27. září 2021

• Jednoduchá instalace. Jednoduchá obsluha. Vynikající kafe. Už opravdu nechci ty jiné levné přístroje.
  • Nevidím žádné. Fakt ne.

Absolutní bomba. Co mi připadá jako vynikající: naprosto jednoduchý začátek. Už jsem zahajoval práci s jinými kávovary, ale ty byly o hodně jednodušší, ale tohle je jednoduché stejně. Mluví to na mě česky, a to jsem nastavil jen podle jednoho obrázku. První kafe nebylo nic moc, ale pak jsem pochopil, že ekvalizérem si je můžu nastavit podle chuti. Druhé a třetí už bylo vynikající. A když jsem skončil, tak se mi to samo uložilo do žlutého profilu a už s tím nemusím nic dělat. No a další den jsem experimentoval a jsem nějaký překofeinovaný. Provozujeme ten kávovar společný s dalšími kolegy, takže až přijdou, budu hrát machra. Souhrnem: vynikající výbava se spoustou funkcí, jednoduchá obsluha, excelentní kafe. A navíc, je to strašně rychlé, takže si nás může dát kafe hned několik najednou. Jednoznačně doporučuji. Všem, kteří mají zkušenosti s levnými kávovary, protože ti to fakt ocení.

Saeco Aulika Evo HSC TOP RI

Saeco Aulika Evo HSC TOP RI